Zaproszenia ślubne - wyjątkowe listy do gości weselnych

Zaproszenia weselne to jeden z punktów, o których zdecydowanie nie można zapomnieć organizując wesele. Zanim nastąpi najważniejszy dzień w życiu Młodej Pary, tradycyjnie zawiadamia ona o nim gości i wręcza oficjalne zaproszenia. Niektórzy przywiązują bardzo małą wagę co do wyglądu zaproszeń, podczas gdy dla innych jest to kluczowa kwestia i co za tym idzie, bardzo trudna do podjęcia decyzja.

Podczas wybierania zaproszeń ślubnych, warto kierować się przede wszystkim swoim gustem i poczuciem estetyki. Zaproszenia na ślub mogą być formalne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zostały zaprojektowane w oryginalny sposób i oddawały swoim wyglądem charaktery Pary Młodej. Mimo powszechnego uwielbienia do klasyki, coraz więcej osób decyduje się na nietuzinkowe rozwiązania i wybiera zaproszenia, których wygląd jest bardzo niestandardowy. Kolorowe, ręcznie robione, urozmaicone zdjęciem - ile osób, tyle pomysłów na zapraszający liścik dla gości.

Eleganckie czy ręcznie robione - jakie zaproszenia ślubne wybrać?

Dzień ślubu to najważniejszy dzień w życiu osób, które wstępują w związek małżeński. To ważne, aby wszystko było dopracowane i takie, jak życzy sobie tego Para Młoda. Goście weselni coraz częściej otrzymują zaproszenia ślubne, które są nie tylko piękne, ale także bardzo pomysłowe i zabawne. Coraz więcej narzeczonych chce personalizować swoje kartki i mieć wpływ na projekt graficzny, rodzaj papieru, wstążki i inne elementy zaproszenia.

Jakie są obecne trendy? Jakie zaproszenia ślubne są najczęściej wybierane przez Pary Młode?

 • Eleganckie
  Proste i eleganckie rozwiązania zawsze są w modzie. Właśnie dlatego bardzo częstym wyborem Par Młodych są klasyczne, białe zaproszenia z delikatnymi i skromnymi elementami graficznymi. Wśród nich królują motywy kwiatowe, delikatne i połyskujące kryształki lub wstążki. Takie zaproszenia bez wątpienia są odzwierciedleniem dobrego smaku i wyczucia stylu.
 • Hand made
  Zaproszenia na ślub, które są ręcznie robione mają ogromną wartość - są zupełnie niepowtarzalne i robione specjalnie na daną okazję. Wiele Par Młodych chce wyróżnić się i mieć pamiątkę, a zaproszenia hand made są świetnym rozwiązaniem w tym przypadku. Scrapbooking, czyli sztuka tworzenia i dekorowania to idealny pomysł dla osób, które cenią sobie wyjątkowość i eko rozwiązania.
 • Artystyczne
  Osoby o artystycznej duszy wybierają zaproszenia ślubne, które są oryginalne i odzwierciedlają ich barwny charakter. Najczęściej są malowane w niebanalne wzory lub fantazyjnie wycinane. Mają przez to unikalne, niestandardowe kształty i formy. Rustykalne ozdobienia i obrazki z kwiatowym motywem to zdecydowanie jedne z najczęściej wybieranych opcji.
 • Ze zdjęciem
  Wiele narzeczonych chce, aby zaproszenie stanowiła jednocześnie pamiątkę dla gości i decyduje się na spersonalizowane rozwiązania. W ostatnich latach bardzo popularne stały się zaproszenia z nadrukowanym zdjęciem Pary Młodej.

Ile kosztują zaproszenia ślubne?

Ceny zaproszeń dla gości są zależne od ilości, w jakich się je zamawia oraz rodzaju i ilości pracy, jaka jest potrzebna na ich wykonanie. Zaproszenia hand made z pewnością będą droższe i robione dłużej niż klasyczne drukowane, natomiast zachwycą swoją oryginalnością i starannością. Ich cena zazwyczaj zaczyna się od 7 złotych za sztukę, podczas gdy zaproszenia robione komputerowo można kupić już od złotówki za sztukę, jeżeli zamawiamy ich duże ilości. Warto zająć się wybieraniem i zamawianiem zaproszeń odpowiednio wcześniej, aby uniknąć stresu związanego z terminem ich dostarczenia.

Co napisać na zaproszeniu weselnym?

Wiele Par Młodych ma problem z decyzją, co napisać w zaproszeniu na swój ślub, aby brzmiało to jednocześnie uroczyście i swobodnie. Warto przekazać tę radosną nowinę w możliwie jak najatrakcyjniejszej formie. Tekst zaproszenia powinien zawierać wszystkie najważniejsze informacje, czyli imiona i nazwiska Pary Młodej oraz osób, do których kierowane jest zaproszenie oraz datę i miejsce ślubu wraz z adresem sali weselnej. Dodatkowo można się zdecydować na zabawny wierszyk lub anegdotę. Warto pamiętać o tym, aby poprosić swoich gości weselnych o potwierdzenie swojego udziału w weselu. W tym celu należy podać swój numer kontaktowy.

Jak prawidłowo wręczyć zaproszenie ślubne?

Zaproszenia można wysłać pocztą lub wręczyć osobiście. Jak wiadomo, oficjalne wręczanie zaproszeń to dla narzeczonych moment zarówno radości, jak i stresu. Jedyne o co należy zadbać to styl zapraszania, który trzeba dostosować do poszczególnych osób. Z pewnością inaczej zaprasza się wieloletniego przyjaciela, a inaczej swojego szefa.

Kreatywne dodatki do zaproszeń ślubnych

Nietypowe i oryginalne pomysły na zaproszeniach są coraz częściej wykorzystywane przez Pary Młode, które chcą w jakiś sposób wyróżnić się na tle innych, a przy okazji dać gościom małą pamiątkę. Coraz częściej do zaproszeń dorzuca się też symboliczne upominki, takie jak ciasteczka czy drobne słodycze. To miły gest, który pokazuje, że zależy nam na danej osobie i jej obecności. Zaproszenia ślubne można też spakować w ozdobne pudełka, które będą mogły służyć gościom jako miejsce przechowywania drobiazgów. Ciekawym pomysłem są artystyczne zaproszenia, które można użyć jako zakładki do książek. Granicę stworzenia dodatków do zaproszeń wyznacza jedynie wyobraźnia Pary Młodej.

PRZEPISNAWESELE.PL - zaproszenia, które idealnie do Was pasują

PRZEPISNAWESELE.PL umożliwia swobodne wybieranie spośród najatrakcyjniejszych ofert. Dzięki temu, narzeczeni mogą bez problemu znaleźć osoby, które zaprojektują i zrobią dla nich wymarzone zaproszenia ślubne. Każde ogłoszenie jest weryfikowane, zanim zostanie opublikowane. Serwis stanowi nieocenioną pomoc dla par i organizatorów wesel, którzy szukają sali weselnej, zespołu czy fotografa na ten wyjątkowy dzień.