Sala weselna - perfekcyjne miejsce na wasze wyjątkowe przyjęcie

Wesele to uroczysta i niezapomniana chwila w życiu każdej pary. Przyjęcie weselne to także jedna z największych i najdroższych imprez, jakie przychodzi jej zorganizować. Właśnie dlatego szczególnie ważne jest, aby w jego trakcie wszystko było perfekcyjnie dopracowane, a goście swobodnie bawili się w pięknym otoczeniu.

Sala weselna to miejsce, w którym ludzie spędzają czas przez całe wesele oraz poprawiny - warto pamiętać, że powinno być ono przestrzenne, komfortowe i estetyczne, aby weselnicy mogli swobodnie tańczyć i poruszać się między stołami. Jakie lokale są najlepsze na wesele? Co będzie najbardziej opłacalną opcją? Okazuje się, że wśród najczęstszych wyborów Par Młodych znajduje się dom weselny za miastem, hotel lub restauracja w centrum. Coraz większą popularnością cieszą się także wesela w zabytkowych dworkach i w plenerze. Gdzie znaleźć wiarygodne i sprawdzone oferty? W serwisie PRZEPISNAWESELE.PL będziecie mogli bez problemu wybierać spośród propozycji i zdecydować się na wymarzoną scenerię na wasze wesele.

Dlaczego warto wynająć salę na swoje wesele?

Przyjęcie weselne to wyjątkowa okazja do tego, aby zebrać w jednym miejscu wszystkich swoich bliskich. Szczególnie w polskiej tradycji wesele kojarzy się z wielką, dwudniową imprezą, na którą zaprasza się całą rodzinę i znajomych , a potem wspólnie bawi aż do świtu. Jednak niezależnie od tego, czy Para Młoda przewiduje imprezę dla dwudziestu, czy dwustu gości, powinna się ona odbyć w miejscu dostosowanym do tego typu wydarzenia, gdzie zmieszczą się swobodnie ustawione stoły oraz będzie odpowiedni parkiet do tańca. Gdzie indziej zorganizować wesele, jeżeli nie w przeznaczonej do tego sali? Plusy jej wynajęcia to z pewnością spokój i pewność, że oferujemy swoim gościom najlepsze warunki, pełne bezpieczeństwo i profesjonalną obsługę.

Sala weselna naszych marzeń - gdzie szukać?

Każda Para Młoda ma swoją wizję wesela i szuka miejsca, które najbardziej odpowiadało by tym wyobrażeniom. Obecnie można zorganizować swoje przyjęcie praktycznie wszędzie, nie tylko w tradycyjnym domu weselnym. Organizatorów tego wydarzenia ogranicza tylko ich wyobraźnia. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się:

 • Dworek lub zamek
  Klimatyczne, zabytkowe przestrzenie to najlepsze miejsce do urządzenia wesela dla osób, które cenią sobie estetykę i wyjątkową atmosferę starych budynków „z duszą”. Plusem organizowania imprez w takiej scenerii będą bez wątpienia niepowtarzalne zdjęcia!
 • Dom weselny na wsi
  Dom weselny za miastem lub na wsi to idealny pomysł na wesele, na którym ma pojawić się dużo gości. Zaletą profesjonalnych domów weselnych jest także to, że ich właściciele są doświadczeni w swoim fachu i doskonale znają się na organizacji. Oferta najczęściej obejmuje już dekoracje i posiłek.
 • Restauracja w mieście
  Przestrzenna restauracja może pomieścić bardzo wiele osób. To dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku wesel, w których będzie uczestniczyć bardziej kameralne grono. Organizacja przyjęcia w restauracji w centrum miasta sprawia, że nie ma potrzeby organizowania transportu i noclegu dla gości, a to z kolei duża oszczędność.
 • Hotel
  Hotel dysponujący salą, w której można zorganizować przyjęcie weselne to bardzo dogodna opcja dla Pary Młodej, która musi zadbać również o nocleg dla swoich gości. Jak wiadomo, wygoda zawsze jest w cenie, a hotel proponuje kompleksową usługę - udostępnia pokoje, salę odpowiednią na przyjęcie weselne oraz profesjonalną obsługę w jego trakcie. Zazwyczaj można też uzgodnić menu, a cena za taki pakiet będzie bardziej korzystna.
 • Plener
  Wesele pod gołym niebem to bardzo romantyczna opcja, którą można zrealizować w letnich miesiącach. Klimatyczny ogród lub plaża to niemal bajkowa sceneria, o której marzy wiele zakochanych par. Zabawa na świeżym powietrzu wiąże się z ryzykiem, że pogoda się zepsuje, ale można przygotować się na taką ewentualność i zadbać o rozstawienie namiotów.

Na co uważać? O co warto pytać odwiedzając różne lokale?

Wynajęcie sali to decyzja, która powinna być poprzedzona wnikliwą analizą danej oferty i przyjrzeniem się miejscu na żywo. Na co zwrócić uwagę, gdy już się tam jest? O czy rozmawiać z właścicielami i o co szczególnie warto zapytać przy wyborze sali weselnej?

Przede wszystkim warto brać pod uwagę takie aspekty jak lokalizacja danej sali. To, czy dojazd do niej jest szybki i bezproblemowy ma duże znaczenie przy późniejszym transporcie gości. To samo tyczy się możliwości zorganizowania noclegów. Będąc już na miejscu, ważne jest, żeby zwrócić uwagę na ogólny wygląd miejsca i jego czystość. Warto też zapytać się właścicieli, czy ich oferta jest rozbudowana - czy zajmują się także menu i wydawaniem posiłków, czy wykonują dekoracje, a w przypadku miejsc takich jak hotel, czy oferują możliwość noclegu dla gości. To dobrze, gdy organizatorzy są elastyczni i potrafią odpowiadać na potrzeby Par Młodych i ich gości.

Koszty wesela - ile kosztuje sala weselna i poczęstunek dla gości?

Oczywiście, organizując imprezę weselną, trzeba mieć na uwadze kwestie cen. Nie można jednoznacznie powiedzieć, ile kosztuje wesele, ale można założyć, że jego koszt to w dużej mierze koszt sali weselnej, obsługi oraz posiłku dla każdego gościa. Cena zależy także od miejsca, w którym organizowane jest wesele - inną kwotę zaproponuje hotel i restauracja w centrum miasta, a inną dom weselny.

Właściciele miejsc, w których organizuje się wesela, najczęściej podają ceny za tak zwany talerzyk, czyli zamówienie dla jednej osoby. Ile kosztuje jeden talerzyk na weselu? Cennik wygląda inaczej w każdym województwie i obejmuje ceny od 100 do nawet 400 złotych za wyżywienie dla jednego gościa. Zazwyczaj jest w to wliczona określona ilość posiłków w ciągu imprezy, różnego rodzaju przystawki i napoje.

Idealna sala na wasze wesele - znajdźcie ją w serwisie PRZEPISNAWESELE.PL

Przyjęcie weselne to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu - watro sprawić, aby było ono niezapomniane i dopracowane w każdym najdrobniejszym szczególe. Sala weselna z waszych marzeń jest w zasięgu waszych możliwości i to niezależnie od tego, czy chcecie zorganizować swoje wesele w zabytkowym dworku, restauracji w centrum miasta, czy wynająć cały dom weselny. W serwisie PRZEPISNAWESELE.PL znajdziecie przeróżne oferty sal do wynajęcia i to wyłącznie od zweryfikowanych osób. Z naszą pomocą zorganizujecie swoją najważniejszą imprezę w idealnym dla siebie miejscu!